Share
Épületek az emberekért - WELL Building építészet
Felismerve az épülettervezés fontosságát, a WELL Building standard az élhető, egészséges irodai terek megvalósítását tűzte ki célul.
A modern, nagyvárosi ember ideje mintegy 90%-át épületekben tölti, ennek nagy részét a munkahelyén, az irodában. Az épületek kialakítása, elhelyezkedése, világossága és hangulata hosszú távon komoly hatással van a benne élőkre és dolgozókra. Mindenki számára magától értetődik, hogy otthonát igyekszik kényelmes, környezetkímélő, stresszmentes és egészséges hellyé alakítani, hasonlóképpen volna okos eljárni az irodák megtervezésekor is. Felismerve a tervezés fontosságát, a 2004-ben indult WELL Building standard az élhető, egészséges irodai terek megvalósítását tűzte ki célul, és különböző kritériumok alapján osztályozza az irodaépületeket.
Mi az a WELL Building?
Az épületek tervezésekor a már régebb óta jelenlévő környezetvédelmi szempontok mellett jelentek meg az épületek emberre gyakorolt hatásait szem előtt tartó különféle értékelési standardek (pl: WELL, LEED, BREEAM, DGNB).
A WELL értékelési szempontjait egy hét éven át tartó kutatás alapozta meg, amelyben tudományos és orvosi vizsgálatokat végeztek az épületek emberre gyakorolt hatásáról. A WELL Building minősítést az International Well Building Institute által adott nemzetközi besorolás jelenti, amely az irodaépületek emberi szervezetre, egészségre, közérzetre gyakorolt hatását vizsgálja és értékeli hét fő kategória szerint. Az alapvető értékelési szempontok: a levegőellátás, a víz, az egészséges táplálkozás lehetősége, a természetes fény, a testmozgás, a kényelem és a szellemi frissesség fenntartásának biztosítása.
Ezeken belül sok kisebb szempontnak és előírásnak is meg kell felelnie az épületeknek. A minősítéssel az a cél, hogy olyan legyen a munkahelyi környezet, ahol a környezetvédelmi szempontokkal együtt az ott dolgozók mentális és fizikai egészségét, komfortérzetét, hangulatát, a stresszcsökkentés lehetőségeit is figyelembe veszik.
Read all the articles about
No categoriesArticle written by:
Share
What I read is worth it:
Comments
0 comments
Access your account and add your comment
No categories
Subscribe to the Newsletter
Read articles of interest from Munkahelyeink.hu contributors