Megosztás
Az alacsony végzettségűek bére nőtt a legjobban
Az elmúlt öt évben az alapfokú iskolai végzettséggel rendelkező dolgozók bére nőtt a legjobban - derül ki a Fizetesek.hu legújabb kutatásából. Igaz, óriási volt a lemaradás, a diplomás munkavállalók még így is kétszer annyit keresnek.
A tanév végéhez közeledve, valamint az érettségi- és vizsgaidőszakra reflektálva a Workania állásportál által működtetett Fizetesek.hu megnézte, hogy hogyan alakultak az iskolai végzettség szerinti bérek az élmúlt években. Vajon érdemes-e továbbtanulni, elég-e az érettségi és mennyit ér a diploma?
Volt honnan növekedni
Az online bérfelmérés szerint 2013-ban az általános iskolai végzettséggel rendelkező munkavállalók havi bruttó átlagfizetése még 146 ezer forint volt, 2018-ban pedig már bruttó 227 ezer forintot vihetnek haza. Öt év alatt ez 55%-os növekedés, ami a legmagasabb az összes végzettséget
figyelembe véve.
Egyébként is az alacsonyan iskolázottak fizetése nőtt a legmagasabb mértékben: a szakközépiskolát végzett munkavállalók az öt évvel ezelőtti bruttó 155 ezer forinthoz képest most átlag 233 ezret keresnek, ez pedig 50%-os növekedés. Az érettségivel és OKJ végzettséggel rendelkező dolgozók bére 45%-kal több: az előbbi csoport keresete a 2013-as 185 ezerről 270 ezerre, az utóbbiaké pedig bruttó 190 ezerről 280 ezerre nőtt.
A diplomások keresik a legtöbbet
A diplomás munkavállalók esetében már ehhez képest alacsonyabb volt a növekedés: a főiskolát végzett dolgozók esetében 35%, az egyetemi végzettségűeknél pedig 25%.
Olvasd el az összes cikket erről
Nincs kategóriaA cikket írta:
Megosztás
Amit olvastam, az megér:
Kommentek
0 komment
Lépj be fiókjába, és írd le kommentedet
Nincs kategória
Iratkozz fel a Hírlevélre
Olvass érdekes cikkeket a Munkahelyeink.hu közreműködőitől